Anadolu’nun Ekşi Mayalı Ekmek Çeşitleri, Nar Gourmet ile Sofranızda

ekmekler

Anadolu’nun sağlıklı lezzetlerini damak zevkimize sunmaya devam eden Nar Gourmet,  ekşi mayalı ekmek çeşitleri ile her öğüne özel sağlıklı alternatifler sunuyor. Bol tahıllı, Çavdarlı, Karışık Meyveli ve Cevizli Nar Gourmet Ekşi Mayalı ekmek, Nar Gourmet zeytinyağları, reçel ve marmelatları, pekmez ve bal çeşitleri ile iftar ve sahur sofralarınıza lezzet katıyor.

Nar Gourmet’in ürün çeşitliliğine lezzet katan Anadolu’nun ekşi maya ekmekleri, doğal mayalandırmayla yapılan ekmeklerdir. Geleneksel bir yöntem olan ekşi maya tekniği, hazır mayalardan çok önce buğdayın un haline getirilip su ile birleştirilerek bakterilerin aktive olmasının sağlanmasıyla, yaşayan bir maya üretimi ile ortaya çıkmıştır. Buğdayın anavatanı Anadolu’da tamamen geleneksel yöntemlerle yapılan ekşi maya kendine göre karakteristik özellikler kazanır; bu yüzdendir ki ekşi maya ile yapılan ekmeklerin birbirinden enfes lezzetleri de farklılık gösterir.

Nar Gourmet Ekşi Mayalı Ekmek Çeşitleri’nin Özellikleri;
Nar Gourmet Ekşi Mayalı Bol Tahıllı; Ayçiçek çekirdeği, malt unu, haşhaş tohumları ve yulaf kepeklerinin tam buğday unu ve ekşi maya ile bir araya gelmesiyle oluşan özel bir ekmek.

Nar Gourmet Ekşi Mayalı Çavdar Ekmeğiunu bilindiği üzere ekşitilmiş bir undur. Aynı zamanda vucudumuz için alabileceğimiz en yararlı buğday türüdür.  Çavdar unundan yola çıkarak köy unu ve Nar Gourmet Ekşi mayası ile hiç bir katkı maddesi kullanmaksızın yapılmıştır.

Nar Gourmet Ekşi Mayalı Cevizli Ekmek;Malt, tam buğday ve çavdar unu karışımını ve kavrulmuş cevizlerden oluşan harika tat. Nar Gourmet Ekşi mayasıyla yapılmıştır.

Nar Gourmet Kuru Meyveli Ekmek; Tam buğday unu, kuru meyveler ve Nar Gourmet Ekşi mayası ile yapılan en özellikli ekmeklerden biridir.

Afiyet olsun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirŞu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>