Limon

limon

Akdeniz bölgesinin en önemli C vitamini kaynaklarından olan limon, yemeklere lezzet vermesinin yanısıra sağlık açısından da hayli önemlidir. Salatalarda, bazı yemek ve çorbalarda kullanılması hem sindirimi kolaylaştırır hem de yemeklerin daha lezzetli bir hale gelmesini sağlar.

Limonun çeşitli faydalarından yararlanmak için sadece yemeklerde kullanmakla kalmayıp, limon suyu ile yapabileceğiniz basit bir kür sayesinde vücudunuza çok büyük bir iyilik yapabilirsiniz. Her sabah aç karnına bir su bardağı ılık suya ½ limonunun suyunu sıkarak bakın vücudunuza nasıl faydalar sağlayabilirsiniz. Limon suyunun içinde bulunan potasyum, kalsiyum ve magnezyum sayesinde vücudunuzun ihtiyacı olan elektrolitler sağlanır. Karaciğerin temizlenmesinde, eklem ağrılarının giderilmesinde, soğuk algınlığının önlenmesinde, metabolizma ve damarların temizlenmesinde, yüksek tansiyonun düşürülmesinde, böbrek taşı gibi kalsiyum depozitolarının oluşumunu engellemede ve sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasında çok büyük faydalar sağlar.

Ayrıca cildinizin daha sağlıklı olmasına, kilo vermenize, vücudunuzda dolaşan serbest radikallerin atılmasına ve bağışıklık sisteminizin güçlenmesine de yardımcı olur. Gelin vücudunuza bir iyilik yapın ve her sabah aç karnına limonlu su içmeyi alışkanlık haline getirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirŞu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>